BASINA VE KAMUOYUNA
Tarih: 18.06.2021| Okunma Sayısı: 119

YARATILAN NEFRET DİLİ İLE OLUŞTURULAN TOPLUMSAL ALGI CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANLIĞINA 17.06.2021 TARİHİNDE O.G İSİMLİ BİR ŞAHIS TARAFINDAN SALDIRI DÜZENLENMİŞ VE BU SALDIRI SONUCUNDA DENİZ POYRAZ İSİMLİ GENÇ KIZIMIZ KATLEDİLMİŞTİR.

KUŞKUSUZ BU SALDIRI SADECE BİR ŞAHSA VEYA BİR SİYASİ YAPIYA DEĞİL HEPİMİZE, DOĞALINDA TÜM DEMOKRASİ GÜÇLERİNE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR. DEMOKRATİK YAPIYA, YAŞAM HAKKINA VE ANAYASAL DÜZENE GÖRE KURULMUŞ OLAN BİR SİYASİ PARTİYE YAPILMIŞ OLAN BU SALDIRIYI KINIYOR; DENİZ POYRAZIN AİLESİNE, HDPYE VE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.

DENİZ POYRAZIN ÖLÜMÜ MÜNFERİDEN VE BİREYSEL BİR ÖLÜM DEĞİLDİR. ÇÖZÜM SÜRECİNİN AKAMETE UĞRATILMASIYLA BERABER KULLANILAN NEFRET SÖYLEMİ VE ÖTEKİLEŞTİRME SONUCUNDA YARATILAN SİYASAL İKLİMLE BERABER TOPLUMDA OLUŞAN ALGI BERABERİNDE BU SONUCU DOĞURMUŞTUR.

24 SAAT BOYUNCA GÖZETİM ALTINDA TUTULAN BİR BİNAYA RAHATLIKLA GİREBİLEN VE BU MENFUR SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN ŞAHSIN YALNIZ OLMADIĞI AÇIKTIR.

KENDİLERİNDEN OLMAYAN, KENDİLERİ GİBİ DÜŞÜNMEYEN HERKESİ TERÖRİST OLARAK YAFTALAYAN BİR SİYASİ ANLAYIŞLA BERABER HDPYE YÖNELİK YAPILAN SİYASİ OPERASYONLAR, ANY MAHKEMESİ VE AİHM KARARLARININ UYGULANMAMASI,  KULANILAN NEFRET SÖYLEMİ VE AYRIMCI DİL DEMOKRATİK YAPIYA ZARAR VERMİŞ VE BERABERİNDE BU KAÇINILMAZ SONUCU DOĞURMUŞTUR.

SİYASİ FAALİYETLERİNİ YASALARA UYGUN YÜRÜTEN HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİNİN YÖNETİCİ YADA MENSUBU OLMAK SUÇ OLMADIĞI GİBİ, SİYASİ FAALİYET YÜRÜTENLERİN YAŞAM HAKKINI KORUMAK VE GÜVENCE ALTINA ALMAK DA DEVLETİN NİHAİ GÖREVİDİR.

BİZ ŞIRNAK BAROSU OLARAK OLAYIN TÜM YÖNLERİYLE ARAŞTIRILMASI VE DAHLİ BULUNAN TÜM SORUMLULARIN AÇIĞA ÇIKARILARAK YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMESİ VE EN AĞIR CEZAYI ALMALARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİMİZİ KAMUOYUNA SAYGI İLE SUNUYORUZ. 18.06.2021

 

 

 

 

18.09.2021
AV. ROJHAT DİLSİZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.