DESTEK METNİ
Tarih: 28.02.2012 22:00:00| Okunma Sayısı: 1250

Baromuz Üyesi Av. Erdal KUNUR' a karşı polisler tarafından gerçekleştirilen kötü muameleden dolayı Aydın Barosu, Denizli Barosu ve Manisa Barolarınca saldırıyı kınayan destek metni..
 
KAMUOYUNA DUYURULUR..
 
   Demokrasinin ve Hukukun temeli savunma hakkıdır. Gerçek hukuk devletinde herkesin bir gün savunmaya ihtiyacı olabilir.
 
   İzmir'de karakolda kadın döven, işkence görüntüsünü çağrıştıran eylemleri yapan Polislerinde savunmaya, Avukat'a ihtiyaçları olmştur.
 
   Hukuk Devletinin bu temel öğesini oluşturan Avukatlara yönelik son yıllarda artan baskılar, sınırlamalar, kısıtlamalar zaman zaman kötü muameleler en son Şırnak Karakolunda bir Avukat'a yapılan tartaklama olarak ortaya çıkmıştır.
 
   Özellikle Devletin koruması güvencesi altında olması gereken Karakollarda yine Devlet memuru Polisin hak ve yetkisi dışına çıkarak, suçu ne olursa olsun kimseye, kötü muamele ve tartaklama hak ve yetkisi yoktur.
 
   Bir gün kadın, bir gün Avukat, bir gün bu Savcı, Hakim olabilir. Hukuk dışılığın ölçüsü yoktur. Bu nedenle; hoşgörüsü, kabulü mümkün değildir.
 
   Şırnak'ta bir Avukata karşı yapılan kötü muamele ve tartaklamaları nefret ve şiddetle kınıyor, bu hareketleri yapanların derhal görevden alınarak, haklarında yasal işlem yapılmasını bekliyoruz. 
 
 
   Av. Sümer GERMEN                           Av. Müjdat İLHAN                     Av. Fadıl ÜNAL
   Aydın Barosu Başkanı                          Denizli Barosu Başkanı               Manisa Barosu Başkanı

21.10.2018
AV. NUŞİREVAN ELÇİ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.